Pregna Plus dla kobiet w ciąży i karmiących piersią 30 kapsułek
search
  • Pregna Plus dla kobiet w ciąży i karmiących piersią 30 kapsułek

Pregna Plus dla kobiet w ciąży i karmiących piersią 30 kapsułek

Kompleksowa suplementacja, która umożliwia indywidualne dostosowanie ilości DHA, w zależności od potrzeb i diety.

Cena:
29,99 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Wskazania Pregna Plus:

To suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią opracowany według standardów Evidence Based Medicine. 

Zawiera rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników składniki: aktywną formę kwasu foliowego, jod i witaminę D oraz DHA z rodziny omega – 3.

W składzie produktu Pregna PLUS zawarty jest MetaPregnaFolic - AKTYWNY FOLIAN (L-metylofolian wapnia), składnik, który jest biologicznie dostępną i aktywną formą kwasu foliowego. W przeciwieństwie do nieaktywnej biologicznie formy kwasu foliowego (kwas pteroilomonoglutaminowy) nie musi ulegać w organizmie wieloetapowej przemianie, dzięki czemu jest łatwiej i szybciej przyswajany. Produkt nie zawiera nieaktywnej, syntetycznej formy kwasu foliowego, w związku z tym może być przyjmowany bez konieczności uwzględniania czynników mających wpływ  na zwiększone ryzyko zaburzonego metabolizmu folianów oraz aktywność enzymu MTHFR, niezależnie od obecności lub braku polimorfizmu genu MTHFR. Nie ma również ryzyka wystąpienia w organizmie niezmetabolizowanego kwasu foliowego (UMFA).

Właściwości:

Składniki suplementu diety Pregna PLUS pełnią wiele istotnych funkcji w organizmie, które w sposób fizjologiczny wpływają na prawidłowy przebieg ciąży, zdrowie mamy i dziecka. 

Kwas foliowy bierze udział w procesie podziału komórek, przyczynia się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży oraz pomaga w prawidłowej produkcji krwi. Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu. Istnieje wiele czynników ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej i zmiana jednego z nich może mieć korzystny wpływ lub nie.  

Żelazo bierze udział w procesie podziału komórek oraz pomaga w produkcji czerwonych krwinek. Dodatkowo żelazo i kwas foliowy w sposób korzystny wpływają na funkcjonowanie układu odpornościowego przyszłej mamy. 

Witamina D pomaga w prawidłowym wykorzystywaniu wapnia i fosforu przez organizm kobiety. 

Jod pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. DHA ma wpływ na rozwój mózgu i oczu dziecka u płodu oraz niemowląt karmionych piersią. Zgodnie ze stanowiskiem Polskiej Grupy Ekspertów w sprawie suplementacji DHA i innych kwasów tłuszczowych omega-3 w populacji ciężarnych i karmiących piersią zaleca się suplementację DHA w celu zapewnienia prawidłowych zasobów tego składnika w organizmie matki i zapewnienia prawidłowej jego dystrybucji do płodu[5]. Produkt zawiera wysokiej jakości DHA w biodostępnej i przyswajalnej formie trójglicerydów.

Skład:

diglicynian żelaza (II); żelatyna; olej rybi (źródło DHA); substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; olej MCT; substancja zagęszczająca: wosk pszczeli żółty; emulgator: lecytyny (z soi); cholekalcyferol; substancja zagęszczająca: dwutlenek krzemu; przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza; L-metylofolian wapnia; jodan potasu

Składniki czynne

Zawartość w jednej kapsułce

% referencyjnej wartości spożycia

 

Kwas foliowy

(z L-metylofolianu wapnia)

 

600 µg

300 %

Żelazo

27 mg

193 %

Witamina D

(50 µg) 2000 IU

1000%

Jod

200 µg

133%

Olej rybi w tym:

- DHA

100 mg

50 mg

 

Dawkowanie: 

1 kapsułka dziennie

Ważne informacje:

  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
  • Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zbilansowanej diety jest niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia.
  • Nie należy przekraczać zalecanej porcji spożycia w ciągu dnia.
  • Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Opakowanie:

30 kapsułek 

Verco S.A.
8603301
348 Przedmioty
Nowy