Filtruj według

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 38,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Bezpieczeństwo podczas snu

Dziecko powinno się kłaść do snu na plecach, to wygodna i najbezpieczniejsza pozycja. Nie należy dawać dziecku do łóżeczka miękkich poduszek, nie przykładać puszystych kocyków do buzi, gdyż stanowi to zagrożenie dla jego zdrowia, zwiększa ryzyko wystąpienia śmierci łóżeczkowej. Do łóżeczka najlepiej zakupić płaski, twardy materac, dzięki czemu niemowlę nie będzie mogło się w niego „zapaść”. Do otulenia dziecka i zapewnienia mu ciepła dobrze sprawdzi się śpiworek do spania, który można używać niezależnie od pory roku. Powinien być on na tyle duży, żeby nie ograniczać ruchów nóżek ani rączek dziecka. Ponadto podczas snu musimy zadbać o to, aby dziecko nie zsunęło się lub spadło z łóżeczka. 

Zabezpieczenie łóżeczka dziecka

Nie wszystkie łóżeczka dla niemowlaków posiadają zabezpieczenie z każdej strony. A barierki do łóżeczka zwiększają bezpieczeństwo malucha podczas snu, chronią przed upadkiem.

Najlepiej zdecydować się na barierki, które dostosowują się do łóżeczka i są łatwe w montażu i mogą być stosowane przy dowolnym łóżku. Montaż takiej barierki polega jedynie na umieszczeniu konstrukcji pomiędzy stelażem łóżka, a materacem, co sprawia, że świetnie sprawdzą się nie tylko w domu, ale również w podróży.

W przypadku łóżeczek drewnianych możemy też pomyśleć o ochraniaczach, które będą amortyzowały ewentualne uderzenia, gdy dziecko będzie wierciło się w łóżeczku.