Filtruj według

Cena

Cena

  • 24,00 zł - 28,00 zł

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Jak się objawia kamica?

Kamica układu moczowego to schorzenie, które polega na wytrącaniu się złogów w drogach moczowych. Prowadzi to do ataku kolki nerkowej, której objawami są ostry ból oraz nudności. Najbardziej uciążliwym dolegliwością jest jednak niemożność oddawania moczu, zaś wszelkim jej próbom towarzyszy nieprzyjemne uczucie pieczenia oraz dyskomfort.

Proces wytrącania się złogów w układzie moczowym jest zjawiskiem długotrwałym i często uzależnionym od wielu różnych czynników. Na rozwój kamicy wpływ może mieć chociażby zbyt duża ilość białka w diecie czy picie małej ilości płynów.

Kamica nerkowa, jak każda choroba niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji. W jej przypadku dochodzi do upośledzenia pracy nerek. Dlatego tak ważne jest aby po rozpoznaniu pierwszych objawów, skonsultować się z lekarzem i jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Jak przeciwdziałać kamicy?

Kamicy można zapobiegać, stosując głównie ziołowe leki, zawierające w składzie wyciągi z liści brzozy, korzenia pietruszki, ziela rumianku, nasion fasoli indyjskiej czy z łuski cebuli. Te składniki wykazują działanie moczopędne i łagodnie rozkurczające na układ moczowo-płciowy, przyspieszając oczyszczenie nerek oraz redukując stany zapalne spowodowane obecnością złogów piaskowych.