Filtruj według

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 60,00 zł

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości witaminy K i D

Witaminy K oraz D są bardzo ważne dla organizmu, a ich niedobór może negatywnie oddziaływać na zdrowie dziecka. Witamina K przede wszystkim pomaga zachować zdrowe kości, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia. Wpływa ona też na prawidłowe krzepnięcie krwi.  

Natomiast witamina D przyczynia się do prawidłowego funkcjonowanie mięśni, wspiera też zdrowie kości oraz zębów u dzieci oraz pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia w organizmie. Ponadto wspomaga odporność u najmłodszych. 

Niedobry tych witamin niosą ze sobą wiele nieprzyjemności. W przypadku witaminy K, dzieci mogą zmagać się ze słabą krzepliwością krwi, długiem gojeniem się ran oraz sińcami występującymi nawet po delikatnym uderzeniu. Natomiast w przypadku niedoboru witaminy D możemy spodziewać się braku energii, problemów ze snem, a także braku apetytu.

Suplementowanie witaminy K+D u dzieci

Witamina K i D pełnią szereg ważnych funkcji w organizmie dziecka oraz biorą udział w wielu procesach metabolicznych. 

Witaminę K i D możemy suplementować poprzez odpowiednią dietę. Witamina D występuje głównie w rybach morskich, jajkach i produktach pochodzenia mlecznego, natomiast witaminę K znajdziemy w zielonych warzywach takich jak szpinak i brokuł. 

Wprowadzenie tych produktów do diety dziecka może okazać się trudne, ale też niewystarczające by uzupełnić niedobory witaminy K i D. Wtedy należy wdrożyć odpowiednie suplementy diety bogate w te witaminy. Ważne jest, aby suplementować je po konsultacji z lekarza, zgodnie z jego zaleceniami. Każda dawka witamin dla dziecka, musi być dostosowana do jego wieku i wagi, aby nie dopuścić do przedawkowania.