Filtruj według

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 52,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Jak radzić sobie z bólem gardła u dziecka?

Ból gardła u dzieci najczęściej pojawia się w okresie jesienno-zimowym, wtedy najczęściej dochodzi do infekcji. Jednak przyczyną bólu gardła mogą być też czynniki zewnętrzne takie jak zanieczyszczenia powietrza, alergeny i przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Zarówno w wyniku infekcji, jak i czynników zewnętrznych dziecko może odczuwać ból, drapanie i swędzenie gardła, może wystąpić także obrzęk śluzówki. Wtedy trzeba jak najszybciej sięgnąć po preparaty do leczenia objawowego, które złagodzą odczuwane dolegliwości.

Co na ból gardła u dziecka?

Bolące, zaczerwienione i opuchnięte gardło to objawy u dziecka, których nie należy lekceważyć. Nieleczone zapalenie gardła leczenia grozi rozwojem miejscowych i ogólnych powikłań. Aby do nich nie doprowadzić, warto wykorzystać sprawdzone sposoby na bolące gardło. Najlepiej sprawdzą się preparaty miejscowo odkażające, uśmierzające ból, a jednocześnie nawilżające błonę śluzową gardła. 

Do najczęściej wybieranych preparatów na ból gardła u dzieci należą: pastylki lub tabletki do ssania, lizaki smakowe, syropy i zawiesiny oraz spraye do jamy ustnej. Tak szeroki wybór pozwala rodzicom na dopasowanie odpowiedniego sposobu leczenia dopasowując go do wieku i preferencji dziecka.