Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 27,00 zł

Producent

Producent

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Specyfika smoczków do butelek

Smoczki do podawania pokarmu powinny naśladować naturalną elastyczność i delikatność piersi. Mleko nie wypływa z niego z dużą łatwością, dziecko faktycznie musi ssać, aby się najeść. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ maluch nie rozleniwi się. Takie smoczki najlepiej sprawdzają się, gdy dziecko jest karmione na zmianę, butelką i piersią lub gdy chce się je odzwyczaić od karmienia naturalnego. Dzięki temu dziecko nie będzie miało trudności z jedzeniem.

Jaki smoczek do butelki?

Smoczki do butelki mają różne rozmiary. Dopasowanie odpowiedniego ma istotny wpływ na prawidłowe karmienie dziecka. Przede wszystkim musi być dobrany do wieku dziecka. Gdy mleko ze smoczka płynie zbyt szybko, niemowlę może zacząć się krztusić. Natomiast starsze dziecko będzie się irytowało, jeśli mleko z butelki będzie leciało zbyt wolno.

Zatem przy zakupie smoczka należy zwraca uwagę na zawarte na opakowaniu informacje o dotyczące szacowanego wieku dziecka, tempie przepływu, a także gęstości podawanego pokarmu. Ponadto smoczku moją mieć różne kształty. Należy też pamiętać o dostosowaniu odpowiedniego dla dziecka tworzywa z jakiego został wykonany smoczek. 

Na rynku dostępny są smoczki kauczukowe oraz silikonowe. Jednak częściej wybierane są smoczki silikonowe, ponieważ są przezroczyste, bez zapachu i smaku.