Filtruj według

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 33,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Jak zapobiegać poceniu?

Nadmierna potliwość to ogromny problem wielu osób. Powoduje ona dyskomfort i utratę pewności siebie. 

Nadmierna potliwość spowodowana jest zwiększoną aktywność gruczołów potowych.  Zazwyczaj spowodowane są czynnikami psychicznymi np. poprzez długotrwały stres, silne napięcie emocjonalne, ale także mogą być wynikiem innych chorób takich jak: cukrzyca, problem z nerkami, zaburzenia gospodarki hormonalnej oraz niewłaściwa dieta. Zdarza się też, że nadmierna potliwość ma podłoże genetyczne.

By skutecznie ograniczyć pocenie się całego ciała lub w konkretnych jego partii, warto oddziaływać nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Aby walczyć z tą dolegliwością na ogół wystarczają tabletki na pocenie lub inne preparaty hamujące wydzielanie potu.

Leki na nadmierną potliwość

Leki oraz suplementy diety na nadmierną potliwość stanowią skuteczne rozwiązanie problemu. Ich składniki zostały dobrane w ten sposób, by ograniczać ilość wydzielanego potu poprzez kompleksowe oddziaływanie, a także likwidowanie przykrego zapachu związanego z poceniem się.

Zazwyczaj są to preparaty zawierające naturalne wyciągi z roślin oraz ziół pomagają utrzymać wydzielanie potu na właściwym poziomie, przyczyniając się jednocześnie do ochrony antyoksydacyjnej całego organizmu.

Oprócz tabletek na nadpotliwość, znajdziemy również preparaty w formie sprayów, płynów, zasypek i pudrów, a częstotliwość ich stosowania uzależniona jest od nasilenia problemu.