Jest 38 produktów.

Pokazano 1-24 z 38 pozycji

Aktywne filtry

Problemy i choroby jamy ustnej

W jamie ustnej mogą powstawać różnego typu stany zapalne, zakażenia wirusowe, grzybicze, a także owrzodzenia, nadżerki i choroby przyzębia. Mają różne przyczyny, ale łączy je to, że utrudniają przyjmowanie pokarmów i płynów, ponieważ wywołują przykre dolegliwości bólowe i stwarzają dyskomfort.

Do najczęstszych przyczyn zaliczamy: nieprawidłowe dopasowanie protezy zębowej, ale także alergie, palenie papierosów czy inne choroby, również skutki po leczeniu nowotworowym.

Jak radzić sobie z problemami stomatologicznymi?

Na wszelkie dolegliwości stomatologiczne dobrze sprawdzają się płyny oraz żele stomatologiczne, które łagodzą objawy i uśmierzają ból. Mają one działanie przeciwbólowe, ale także przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Aby zmniejszyć opuchliznę i złagodzić niektóre objawy, warto wybrać płyny do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną oraz ziołowe płukanki z szałwii lub kory dębu. 

Natomiast na ból zęba stosuje się doraźnie niesteroidowe leki przeciwzapalne, m.in. paracetamol, ibuprofen, ketoprofen, deksketoprofen czy metamizol. Jeżeli objawy nie ustępują konieczna jest wizyta u stomatologa.