Jest 348 produktów.

Pokazano 1-24 z 348 pozycji

Aktywne filtry

Pielęgnacja ciała

Każde ciało ma inne potrzeby w zakresie oczyszczania i pielęgnacji. Perfekcyjna pielęgnacja skóry ciała zaczyna się pod prysznicem. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj skóry, aby wiedzieć, jakie produkty do pielęgnacji ciała będą najlepsze. Osoby, które posiadają wrażliwą lub bardzo suchą skórę, powinny wybierać mniej gruboziarnisty peeling do ciała i bardziej nawilżające płyny i kremy.

W pielęgnacji ciała bardzo ważny jest też proces usuwania martwych komórek naskórka. Pielęgnacji skóry ciała to również usuwanie owłosienia, czyli golenie. Kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji ciała jest nawilżanie

Produkty do pielęgnacji ciała

Skóra to przede wszystkim bariera ochronna, która chroni przed chorobami i infekcjami. Każdego dnia skóra jest narażona na czynniki, które mogą powodować jej wysychanie, pękanie i uszkodzenia, dlatego należy świadomie wybierać produkty do oczyszczanie i pielęgnacji ciała.

Szukając produktów do ciała przede wszystkich należy unikać tych, które zawierają siarczany, ponieważ mogą one usuwać naturalne oleje ze skóry i naruszać jej barierę ochronną. 

W kosmetykach do pielęgnacji ciała warto szukać: 

  • antyoksydantów,
  • substancji nawilżających, takie jak kwas hialuronowy i ceramidy - gdyż doskonale zatrzymują wilgoć w skórze i szczególnie ważne dla skóry suchej,
  • kolagenu – gdyż jest odpowiedzialny za zwiększenie elastyczności i jędrności skóry.