Filtruj według

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 41,00 zł

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Działanie wody oczyszczające dla dzieci

Jednym z najważniejszych zadań w codziennej pielęgnacji dziecka jest odpowiednia higiena ciała oraz twarzy. Do tego najlepiej stosować specjalne kosmetyki, które stworzone są z myślą o potrzebach skóry niemowląt. Wody micelarne cieszą się coraz większą popularnością w pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt. Nie tylko odświeżają, ale również nawilżają skórę, ochraniając ją jednocześnie przed nadmiernym wysuszeniem czy podrażnieniami. 

Wody oczyszczające idealnie sprawdzają się pomiędzy kąpielami, a także poza domem. Woda oczyszczająca to produkt, który nie wymaga spłukiwania, a mimo tego jest w stanie dokładnie i delikatnie umyć twarz, ciało i okolice pieluszki dziecka. Oprócz tego wody oczyszczające doskonale zmiękczają skórę dziecka. Wody micelarne dobrze rozpuszczają brud i zanieczyszczenia,  a jednocześnie są łagodne dla skóry.

Jaką wodę oczyszczającą wybrać?

Woda micelarna dla niemowląt powinna odznaczać się naturalnym składem, wysoką jakością i stosownymi atestami. Dzięki temu delikatna skóra dziecka nie będzie narażona na wątpliwej jakości substancje mogące jej zaszkodzić. 

Wody micelarne są bezpiecznym niezbędnikiem w codziennej pielęgnacji niemowląt. Zawarte w nich roślinne składniki dbają o odpowiedni poziom nawilżenia naskórka i zapobiegają jego odwodnieniu.

Jednak należy unikać produktów o wątpliwym składzie, zawierające substancje chemiczne, ponieważ nieodpowiednie dla dzieci wody termalne lub micelarne mogą powodować dyskomfort na skórze dziecka. Unikaj produktów które zawierają siarczany, parabeny , fenoksyetanol, ftalany oraz alkohol. 

W składzie wody oczyszczające dla dzieci przede wszystkim powinna się znaleźć gliceryna, która działa nawilżająco i dba o odpowiedni stopień nawodnienia cery, a także alantoina znaną ze swoich właściwości łagodzących i wspierających regenerację naskórka.