Filtruj według

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 55,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Zastosowanie soli fizjologicznej

Sól fizjologiczna to wodny roztwór chlorku sodu. Jego rolą jest nawilżanie błon śluzowych, dlatego też najczęściej jest stosowana jako wsparcie leczenia dróg oddechowych. Sól podawana jest w bezpiecznym stężeniu, które nie przekracza 0,9%.

Sól fizjologiczna, znajduje swoje zastosowanie nie tylko w medycynie, ale i w kosmetyce oraz pielęgnacji. Sprzedawana jest głównie w ampułkach o niewielkiej pojemności, ze względu na szybką utratę sterylności, co może powodować nadkażenia bakteriami. Sól fizjologiczna stosowana jest w celu uzupełniania niedoborów jonów sodowych lub chlorkowych pojawiających się w organizmie.

Sól fizjologiczna na katar 

Inhalacje z soli fizjologicznej są świetnym sposobem na nawilżenie dróg oddechowych oraz oczyszczenie ich z wydzielin. Mogą być one stosowane u dzieci, jak i u osób dorosłych.

Inhalacje wykonywane z wykorzystaniem soli fizjologicznej mogą być przeprowadzane w warunkach domowych. Sprzyjają rozrzedzaniu i upłynnianiu zalegającej wydzieliny, która znacznie łatwiej spływa. Efektem jest skuteczniejsza regeneracja nabłonka dróg oddechowych. 

Takie inhalacje mogą być wykonywane przy dolegliwościach i schorzeniach takich jak zapalenie oskrzeli, ból zatok, nieżyt gardła i nosa, wodnisty katar oraz przeziębienie. 

Roztwór soli fizjologicznej stosowany do nosa służy radzeniu sobie z uciążliwym katarem.