Jest 91 produktów.

Pokazano 1-24 z 91 pozycji

Aktywne filtry

Skutki bólu mięśni i stawów

Ból stawów i mięśni to na tyle dokuczliwa dolegliwość, że często powoduje problemy w wielu dziedzinach życia. Przy długotrwałych dolegliwościach można nabawić się kontuzji obolałej kończyny, a nawet zdrowych dotychczas części ciała, które zostaną obciążone poprzez zmianę sposobu poruszania lub unieruchomienia obolałej części. Doraźnie mogą pomóc tabletki na stawy lub na ból mięśni, który pojawiają sporadycznie. W przypadku długotrwałego bólu należy skontaktować się z lekarzem, w celu ustalenia przyczyny i sposobu leczenia.

Produkty na ból mięśni i stawów 

Na ból mięśni i stawów najlepiej jest dobrać preparat zgodnie z etiologią dolegliwości.  Warto stosować preparaty miejscowe, szczególnie te o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym oraz przeciwbólowym, ale dobrze się sprawdzą także preparaty doustne. 

Głównymi składnikami leków, które uśmierzają ból są między innymi: deksketoprofen, naproksen, ibuprofen. To substancje o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Oprócz łagodzenia dolegliwości bólowych, wspomagają też leczenie stanów zapalnych w stawach lub mięśniach. Także paracetamol jest częstym składnikiem leków na ból mięśni i stawów, nie wykazuje działania przeciwzapalnego, a jedynie łagodzi dolegliwości bólowe.