Filtruj według

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 39,00 zł

Producent

Producent

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Pielęgnacja paznokci u dzieci 

Tak samo jak o ciało, twarz, tak i o paznokcie u dzieci trzeba szczególnie dbać. Przede wszystkim trzeba je skracać, ponieważ maluch może podrapać siebie, jak i mamę, robiąc sobie przy tym krzywdę. Ponadto zbyt długie paznokcie u dzieci mogą powodować to, że do jego organizmu dostaną się niebezpieczne bakterie, zbierające się często pod paznokciami.

Paznokcie u rąk dzieci należy obcinać półokrągło, natomiast u nóg na prosto. Paznokcie u rąk wymagają przycinania raz na kilka dni, natomiast u nóg raz na tydzień lub nawet dwa.

Paznokcie u noworodka należy po raz pierwszy obciąć już kilka dni po powrocie ze szpitala. Wcześniej można zakładać dziecku specjalne skarpetki oraz rękawiczki, tak aby przypadkiem się nie zadrapało.

Artykuły do paznokci dla dzieci

Dziecko powinno mieć regularnie skracane paznokcie. Większość maluchów wykazuje się dużą ruchliwością, przez co obcinanie paznokci może być utrudnione. Dlatego najbezpieczniej jest wykonać taki zabieg, gdy dziecko śpi, lub poprosić kogoś z domowników o delikatne przytrzymał rączki i nóżki. Ponadto akcesoria do obcinania paznokci przeznaczonych dla dzieci, zazwyczaj mają niebezpieczną końcówkę, aby przypadkowo nie zranić maluszka i siebie.