Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Wpływ witaminy C na zdrowie dziecka

Regularna suplementacja witaminy C może mieć wpływ na pracę organizmu i jego ogólną stan zdrowia dziecka. Witamina C często podawana jest profilaktycznie, w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia infekcji. Witamina C przede wszystkim zapewnia dzieciom prawidłowe funkcjonowanie kości, skóry, zębów, dziąseł i chrząstki stawowej, ponieważ jest niezbędnym składnikiem dla syntezy kolagenu, białka budującego te struktury. Bierze udział w przyswajaniu żelaza, a także wspiera układ nerwowy.

Suplementacja witaminy C dla dzieci 

Niedobór witaminy C u dzieci może objawiać się między innymi: anemią z niedoboru żelaza, krwawieniem z dziąseł, trudnościami z ząbkowaniem. 

Witaminę C możemy dostarczać do organizmu dziecka poprzez odpowiednią dietę. Najwięcej znajdziemy jej w owocach cytrusowych, takich jak pomarańcza, kiwi, cytryna, grejpfrut, oraz w warzywach, np. brokuły, kalafior, brukselka i papryka. Jeżeli to okaże się niewystarczające, a zapotrzebowanie na tę witaminę będzie coraz większe należy zacząć suplementacje farmaceutycznych preparatów z witaminą C. 

Dla dzieci możemy podawać preparaty zawierających w składzie skoncentrowaną witaminę C, w postaci płynów, soków, proszków i tabletek do rozpuszczania w wodzie, a także żelków lub lizaków. Ułatwi to sposób jej podawania, ze względu na walory smakowe. 

Uznaje się, że w przypadku dzieci dzienne zapotrzebowanie na witaminę C wynosi około 2 mg na kilogram masy ciała.