Jest 56 produktów.

Pokazano 1-24 z 56 pozycji

Aktywne filtry

Pielęgnacja skóry wokół oczu 

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, słabo nawilżona, wrażliwa i podatna na alergie bardziej niż inne części ciała, dlatego wymaga odpowiedniego traktowania. 

Wiele osób boryka się z problemem podkrążonych oczu. Do ich powstawania przyczyniają się nieprzespane noce, zmęczenie, brak świeżego powietrza. Szkodzi im też zanieczyszczone środowisko i dym papierosowy. 

Często oprócz cieni pod oczami pojawia się też obrzęk, które w wyraźny sposób postarza wygląd. Niezależnie od tego czy ten problem pojawiają się okazjonalnie, czy jest cechą dziedziczną, warto podjąć się ich pozbyć. 

Preparaty pod oczy i na powieki

Prawidłowa pielęgnacja oczu powinna zacząć się od demakijażu tego obszaru. Zalegający tam makijaż, kurz i brud znacznie osłabiają skórę, zatem oczyszczanie skóry wokół oka należy wykonywać bardzo dokładnie. 

Następnym etapem pielęgnacji skóry wokół oczu jest wybór odpowiedniego kosmetyku nawilżającego. Dobrze sprawdzi się krem z kwasem hialuronowym, który nawodni cienką i delikatną skórę lub naturalny krem pod oczy ze śluzem ślimaka, który także wykazuje właściwości nawilżające. Często wybierane są też kosmetyki żelowe, np. w postaci płatków, które powodują efekt napinania skóry.

Niezależnie od postaci wybranego produktu ważny jest sposób jego aplikacji. Kosmetyk w kremie należy nanosić na skórę górnej i dolnej powieki, zaczynając od wewnętrznej, a kończąc na zewnętrznej części oka, a następnie delikatnie go wklepać. Nie należy rozciągać skóry wokół oczu, ani jej trzeć. 

Kosmetyki pod oczy należy aplikować regularnie 2 razy dziennie. Skóra w tym miejscu musi być dobrze nawilżona i odżywiona w ciągu nocy, zaś w ciągu dnia chroniona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.