Filtruj według

Cena

Cena

  • 86,00 zł - 87,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny żółknięcia i szarzenia zębów

Niektóre zęby bardzo szybko i nadmiernie żółkną lub szarzeją. Istnieje wiele powodów. Do najczęstszych należy zaliczyć: starzenie się, palenie papierosów, picie dużej ilości kawy i herbaty, niedostateczna higiena jamy ustnej, zażywanie niektórych leków, choroby, genetyka oraz dieta bogata w pokarmy, które wpływają na kolor zębów. Aby doprowadzić je do pierwotnego stanu należy zastosować preparaty wybielające. 

Czym wybielać zęby?

Do wybielania zębów należy wybierać specjalnie do tego przeznaczone pasty wybielające, specjalistyczne paski wybielające. Można również skorzystać z zabiegów u stomatologa, jednak to jest droższa alternatywa. 

Pasta wybielająca działa poprzez usuwanie plam i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą składników wybielających. W ich składzie najczęściej można znaleźć nadtlenek wodoru (perhydrol) lub węglan wapnia. 

Paski wybielające zawierają specjalne substancje, które są umieszczone na elastycznych paskach. Po przyłożeniu ich do zębów na określony czas, składniki te działają na przebarwienia, pomagając w ich redukcji u wybieleniu zębów.