Filtruj według

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 22,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Ochrona przed ukąszeniem owadów

Przed owadami najczęściej chronimy się w okresie wakacyjnym. Jednak pierwsze komary pojawiają się już w kwietniu i bytują do końca września. 

A  kleszcze pojawiają się gdy temperatura gleby przekracza +6 stopni Celsjusza. Zatem zaczynają się pojawiać na przełomie marca i kwietnia, jednak najbardziej aktywne są w okresie maja, czerwca i lipca. Mogą z nami postać nawet do listopada.

Owady są w stanie znaleźć człowieka właściwie wszędzie, wyczuwają one ciepło ludzkiego ciała, pot, a także dwutlenek węgla w wydychanym powietrzu. Dzięki temu bez problemu nas lokalizują. 

W przypadku komarów, krwiożercze okazują się tylko samice, to one wkłuwają się w ludzkie ciało, a pożywiając się wstrzykują jednocześnie w ciało niewielkie ilości substancji zapobiegającej krzepnięciu krwi. Dlatego musimy zmagać się ze swędzeniem i zaczerwienieniem.

Środki ochrony przed owadami

Niektóre specyfiki zapewniają ochronę przed tymi owadami i jak najbardziej warto je stosować.

Spraye, płyny, aerozole, kremy oraz plastry ochronne są przeznaczone do ochrony skóry przed ukąszeniami komarów, kleszczy, meszek i innych owadów. Dostępne preparaty skutecznie odstraszają wszelkie insekty, zapewniając pełen komfort w trakcie przebywania na świeżym.

W tych produktach znajdziemy substancje o zapachu nietolerowanym przez owady i zostały stworzone z myślą o zapewnieniu skórze skutecznej ochrony przed ukąszeniami. Zawarte w preparatach składniki wspomagają funkcje ochronne skóry, intensywnie nawilżają naskórek i ograniczają agresywność uciążliwych insektów.