Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 82,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Objawy ząbkowania 

Ząbkowanie u dziecka może trwać od kilku tygodni aż do kilku miesięcy. Proces zaczyna się około 6 miesiąca życia dziecka. Pierwsze zęby zaczynają wyrzynać się już wcześniej i są niewidoczne w jamie ustnej. 

Okres ząbkowania to czas, gdy przebijają się przez ostatnie powłoki dziąseł, powodując duży dyskomfort u dzieci. Nim jeszcze ujrzymy pierwsze zęby, może pojawić się szereg dolegliwości. Pierwszymi objawami, które zwiastują ząbkowanie u dziecka jest:

- ślinienie się,

- wkładanie do ust rączek i przedmiotów,

- rozdrażnienie, 

- brak apetytu, który jest spowodowany bólem dziąseł,

- gorączka.

Jak radzić sobie z ząbkowaniem?

Bolesność dziąseł podczas ząbkowania można zniwelować poprzez podanie dziecku leku przeciwbólowego zawierającego substancje takie jak: paracetamol i ibuprofen, najlepiej w formie syropu. Ale też można zastosować maści i żele, które należy wmasować w dziąsła. Oprócz funkcji znieczulającej, mają także działanie przeciwzapalnymi, przeciwobrzękowe oraz łagodzące podrażnienia. W ich składzie znajdziemy głównie lidokainę i wyciągi ziołowe.

Do uporania się z ząbkowaniem zalecany jest też masaż dziąseł, który przyspiesza ten proces. Wykorzystać do tego można miękką, dziecięcą szczoteczkę do zębów lub schłodzony gryzak.