Aktywne filtry

Po co stosować puder?

Puder to kosmetyk, którego zadaniem jest wygładzenie skóry i nadanie jej matowego wyglądu. Pozwala on również częściowo ukryć niedoskonałości skóry, przebarwienia oraz rozszerzone pory.

Podstawowym zastosowaniem pudru jest wykończenie i utrwalenie makijażu. Puder do twarzy należy nakładać zawsze po aplikacji podkładu, jako ostatni krok makijażu.

Puder prasowany - charakterystyka

Puder prasowany doskonale sprawdza się do poprawek makijażu w ciągu dnia. Koryguje on drobne niedoskonałości na powierzchni skóry, niweluje błyszczenie skóry, a także poprawia jej koloryt. Sprawia, że skóra wygląda świeżo. Znika efekt zmęczonej twarzy. Dobrej jakości puder prasowany może mieć również właściwości pielęgnacyjne.

Puder prasowany powstaje poprzez mieszanie sypkich pigmentów i składników wiążących, a następnie prasowanie ich pod dużym ciśnieniem. Proces prasowania umożliwia stworzenie zwartej struktury, co sprawia, że puder prasowany jest łatwy w aplikacji i nie rozsypuje się. Ze względu na swoją formę łatwiej jest nanieść poprawki w pracy czy podróży.