Filtruj według

Cena

Cena

  • 68,00 zł - 226,00 zł

Dostępność

Dostępność

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Jak działa ciśnieniomierz elektryczny?

Ciśnieniomierz elektryczny działa na zasadzie pomiaru ciśnienia krwi przy użyciu elektronicznych komponentów, jest to zautomatyzowane urządzenie.

Mankiet umieszczany jest na ramieniu pacjenta i pompowywany, aby wywierać ciśnienie na tętnicy ramiennej. Detektor pulsacji wewnątrz mankietu, jest w stanie monitorować pulsacje tętna w tętnicy ramiennej. Aparat posiada wbudowany algorytm, który monitoruje pulsacje tętna i oblicza ciśnienie krwi. Algorytm ten oblicza zarówno ciśnienie skurczowe, jak i rozkurczowe na podstawie kształtu i charakterystyki pulsacji.

Wynik pomiaru jest wyświetlany na cyfrowym ekranie. Na wyświetlaczu można odczytać zarówno ciśnienie skurczowe, rozkurczowe, jak i puls. Po wykonaniu pomiaru mankiet automatycznie wypuszcza z niego powietrze.

Ciśnieniomierze elektryczne są łatwe w użyciu, a ich wyniki są bardzo dokładne.

Jak działa ciśnieniomierz tradycyjny?

Tradycyjny ciśnieniomierz działa na zasadzie pomiaru ciśnienia krwi poprzez wywieranie nacisku na tętnicę ramienną i obserwowanie drgań powstałych podczas przepływu krwi.

Mankiet jest umieszczany na ramieniu pacjenta i zawiera specjalny worek, który jest napełniany powietrzem za pomocą pompki. Ta pompka stopniowo zwiększając ciśnienie wewnątrz mankietu na tętnicy ramiennej.

Kiedy ciśnienie w mankietu jest dostatecznie wysokie, uciska on na tętnicę ramienną, powodując jej całkowite zablokowanie. Do odsłuchania dźwięków tętna w tętnicy ramiennej podczas pomiaru używa się stetoskopu. Powietrze jest stopniowo wypuszczane z mankietu za pomocą zaworu, co powoduje stopniowy spadek ciśnienia wewnątrz mankietu. W trakcie wypuszczania powietrza, słucha się dźwięków tętna w tętnicy za pomocą stetoskopu. 

Ciśnienie skurczowe jest odczytywane, gdy dźwięki tętna po raz pierwszy stają się słyszalne. Ciśnienie rozkurczowe jest odczytywane, gdy dźwięki tętna przestają być słyszalne. Obie te wartości są rejestrowane jako wynik pomiaru ciśnienia krwi.

Tradycyjne ciśnieniomierze są dokładne, ale wymagają wprawy w obsłudze oraz umiejętności słuchania tonów

Ciśnieniomierz nadgarstkowy

Ciśnieniomierze nadgarstkowe to urządzenia służące do pomiaru ciśnienia krwi, które umieszcza się na nadgarstku zamiast na ramieniu. Są one mniejsze i bardziej kompaktowe niż tradycyjne ciśnieniomierze ramienne, co czyni je bardziej przenośnymi. Pomiar ciśnienia nadgarstkowego jest wygodny i łatwy w użyciu, ale może być mniej dokładny niż pomiar ciśnienia ramiennego, zwłaszcza jeśli nie jest przeprowadzany prawidłowo. Ciśnieniomierze nadgarstkowe są szczególnie przydatne dla osób, które mają trudności z umieszczeniem mankietu na ramieniu.