Filtruj według

Cena

Cena

  • 24,00 zł - 45,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny zaparć u dzieci

Dziecięce zaparcia to bardzo trudny i stresujący temat, zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców. Choć problem może pojawić się w każdym wieku, najwięcej przypadków występuje pomiędzy 2 a 4 rokiem życia.

Do najczęstszych przyczyn zaparć należą: niewłaściwa dieta – spożywanie zbyt małej ilości błonnika oraz wody, przyjmowanie niektórych leków, pośpiech w korzystaniu z toalety lub świadome unikanie wypróżnień. Długotrwałe zaparcia mogą prowadzić do bólu i wzdęcia brzucha, nudności, wymiotów oraz braku apetytu.

Z zaparciami mamy do czynienia jeżeli występują przynajmniej dwa z niżej wymienionych objawów:

- dziecko robi kupę rzadziej niż 2 razy w tygodniu,

- robienie kupy sprawia mu duże trudności – robi ją z wysiłkiem,

- dziecko robi bardzo twarde, zbite kupy,

- w stolcu widoczna jest krew, 

- dochodzi do popuszczania stolca i brudzenie bielizny, co wynika z długiego wstrzymywanie wypróżnienia,

- dziecko dziwnie zachowuje się przed zrobieniem kupy np. chodzi na palcach, kuca, zaciska nogi, jest rozdrażnione i celowo opóźniania oddania stolca, gdyż boi się bólu, który występuje podczas defekacji.

Jak leczyć zaparcia u dzieci?

Zaparcia u dzieci to dolegliwość, której nie wolno lekceważyć. Jeśli dziecko bardzo rzadko się wypróżnia, a przy tym cierpi, gdyż robi to z wysiłkiem należy uda się po pomoc. Przy tej dolegliwości odpowiednie będą preparaty przeczyszczające dla dzieci, które ułatwiają wypróżnienie.

Najlepsze będą saszetki rozpuszczane w płynie lub krople, które będą zmiękczać stolec, powodując łatwiejsze wypróżnianie. Powinniśmy wybrać taki produkt przeczyszczający dla dzieci, który nie będzie drażniący na błonę śluzową, a po jego spożyciu nie będzie towarzyszył dziecku ból brzucha, uczucie nagłego parcia oraz skurcze.