Jest 37 produktów.

Pokazano 1-24 z 37 pozycji

Aktywne filtry

Jakie witaminy dla kobiet w ciąży stosować?

Ciąża to ogromne obciążenie dla organizmu kobiety. Dlatego też w tym czasie musi ona w sposób szczególny dbać o swoje zdrowie, w czym pomagają bezpieczne zestawy witamin przeznaczone dla kobiet w ciąży. W tym czasie warto suplementować nie tylko kwas foliowy, ale również inne witaminy oraz minerały, pozwalające kompleksowo zadbać o zdrowie organizmu mamy oraz dziecka.

Przyjmowanie jakichkolwiek preparatów w okresie ciąży powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym. Nie inaczej jest w przypadku witamin dla przyszłych mam oraz dla kobiet w ciąży, które spożywane w zbyt dużych dawkach, również mogą być szkodliwe.

W zestawie witamin dla ciężarnych nie może zabraknąć kwasów DHA, witaminy D3, jodu oraz żelaza.

Kiedy wdrożyć multiwitaminę dla ciężarnych?

Już w czasie planowania ciąży i starań o dziecko warto stosować odpowiednio dobrany zestaw witamin, aby przygotować organizm do trudu związanego z tym okresem. Na tym etapie warto wykonać badania kontrolne pozwalające wskazać potencjalne niedobory w organizmie i następnie sięgnąć po odpowiednio dobrane witaminy dla przyszłych mam. Ich skład trochę różni się od preparatów dla ciężarnych, dlatego warto poprosić o pomoc lekarza lub farmaceutę. 

Jednak multiwitamina dla ciężarnych oraz witaminy dla przyszłych mam to nie wszystko, konieczna jest również dobrze zbilansowana dieta, duża dawka odpoczynku i snu, a także minimalizacja stresu na co dzień.