Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 418,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-24 z 33 pozycji

Aktywne filtry

Do czego służy inhalator?

Inhalator to urządzenie medyczne, które służy do dostarczania leków do dróg oddechowych, zwłaszcza w przypadku chorób układu oddechowego, takich jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc czy alergie. Działa poprzez rozpylenie leku na drobne cząsteczki, które pacjent wdycha przez ustnik lub maskę, co umożliwia bezpośrednie dostarczenie leku do płuc i oskrzeli, co może złagodzić objawy takie jak duszności, skurcze oskrzeli czy kaszel. Inhalatory są ważnym narzędziem w zarządzaniu chorobami układu oddechowego i pozwalają pacjentom skutecznie kontrolować swoje objawy.

Czy inhalator wymaga jakiś akcesoriów? 

Inhalator może wymagać różnych akcesoriów w zależności od rodzaju inhalatora oraz rodzaju leku, który jest stosowany. Przede wszystkim jest to maska bądź ustnik, komora inhalacyjna, rozpylacz, przewód powietrza, wkłady bądź filtry oraz pojemnik na leki. W skład niektórych inhalatorów wchodzą też olejki lub roztwory soli fizjologicznej. 

Wśród akcesoriów, które często są dostępne do inhalatorów można znaleźć specjalne opakowania lub woreczki do przechowywania sprzętu.