Filtruj według

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 39,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny i objawy biegunki 

Biegunka polega na częstym oddawaniu luźnych stolców. Najczęściej wywołują ją rotawirusy, rzadziej bakterie z rodzaju Salmonella, Escherichia coli oraz gronkowce.

Biegunki nie należy lekceważyć, ponieważ jej powikłania mogą być bardzo groźne szczególnie dla dzieci. Nieleczona biegunka zagraża zdrowiu dziecka, prowadzi do utraty cennych elektrolitów oraz wody z organizmu. Do najbardziej niebezpiecznych powikłań biegunki należą: 

- odwodnienie,

- zaburzenia w gospodarce elektrolitowej, 

- spadek ciśnienia krwi,

- zaburzenia świadomości, 

- anemia.

Jak leczyć biegunkę u dzieci?

Podczas biegunki to właśnie nawadnianie jest najważniejszym i najbardziej skutecznym sposobem jej leczenia. Jednak by uchronić się przed powikłaniami biegunki, warto sięgać po specjalistyczny produkt w postaci kropki lub saszetek rozpuszczalnych do picia, które nawodnią organizm i skrócą czas trwania biegunki.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy dany produkt jest bezpieczny i przeznaczony dla dzieci. Powinien przywracać równowagę mikrobioty jelitowej. W składzie takich produktów znajdziemy żywe kultury bakterii, które pomogą szybko zwalczą biegunkę i zabezpieczą przed jej nawrotami.