Filtruj według

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 30,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Kiedy należy stosować maseczki ochronne?

Maseczki ochronne są stosowane w różnych sytuacjach przy pacjencie, zwłaszcza w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażeń, zarówno od pacjenta do personelu medycznego, jak i od personelu medycznego do pacjenta. Wymagane jest to zwłaszcza podczas bliskiego kontaktu z twarzą pacjenta, wykonywania zabiegów medycznych, w przypadku objawów infekcji układu oddechowego lub przy obniżonej odporności. Noszenie maseczek ochronnych stosowane jest też w przypadku wystąpienia epidemii lub pandemii, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby.

Maseczki stosowane są również w przypadku wykonywania zabiegów kosmetycznych, np. przy używaniu różnego rodzaju substancji o mocnym, duszącym zapachu lub stycznością z pyłem. Ponadto konieczne są przy wykonywaniu zabiegów, w których wymagany jest bliski kontakt z twarzą klienta.

Rodzaje maseczek ochronnych 

W medycynie, zabiegach higienicznych i kosmetycznych używa się różnych rodzajów maseczek ochronnych, w zależności od ich przeznaczenia i poziomu ochrony. Można wyróżnić: 

Maseczki chirurgiczne - najbardziej rozpowszechniony rodzaj masek medycznych, są zazwyczaj jednorazowe i zaprojektowane są głównie do ochrony pacjenta przed cząstkami wydzielanymi przez personel medyczny podczas procedur chirurgicznych. 

Maseczki N95 - to maseczki o wyższym stopniu ochrony, które mogą zatrzymać mikroorganizmy w powietrzu, w tym wirusy i bakterie, są one dobrze dopasowane do twarzy, co zapewnia skuteczność.

Maseczki higieniczne - są przeznaczone do codziennego użytku w celu ochrony przed cząstkami pyłu, alergenami lub kroplami śliny. Są one wygodne, ale nie zapewniają takiego samego poziomu ochrony jak maseczki medyczne.

Maseczki bawełniane - są często używane w kosmetyce, szczególnie podczas zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Służą do ochrony twarzy przed dostaniem się produktów kosmetycznych do oczu, nosa czy ust.

Przy wyborze maseczek można też kierować się rodzajem materiału z jakiego zostały wykonane. Najczęściej wykonane są z trójwarstwowego materiału, który może zawierać warstwę z polipropylenu lub celulozy w środku, otoczoną dwiema warstwami włókniny. To połączenie materiałów zapewnia skuteczną ochronę przed kroplami, aerozolami i cząstkami. Inne będą wykonane z jednej lub kilku warstw materiału z włókniny bawełnianej lub mieszanki bawełny z poliestrem, mogą też zawierać dodatkowe warstwy lub filtry w zależności od poziomu ochrony, który jest wymagany.