Filtruj według

Cena

Cena

  • 23,00 zł - 24,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Dolegliwości układu moczowego u dzieci

Nawet 90% przypadków zakażenia układu moczowego u dzieci spowodowane jest przez bakterię Escherichia coli. Zdarza się także, że objawy mogą być spowodowane przez inne patogeny. Przeniesione w okolicę cewki moczowej łatwo przedostają się w kierunku pęcherza, moczowodów i nerek, powodując infekcję dróg moczowych.

Najczęstszą dolegliwością układu moczowego u dziecka jest zapalenie pęcherza. U starszych dzieci do jego głównych objawów zalicza się trudności z oddawaniem moczu, mimowolne popuszczanie moczu, zmiana właściwości moczu, krwiomocz, a także ból lub dyskomfort odczuwany w podbrzuszu lub w okolicy lędźwiowej. Natomiast zapalenie pęcherza u niemowląt przejawia się poprzez niepokój, gorączka, ból brzucha, wymioty, niechęć do jedzenia, a także zmianę właściwości moczu, która objawia się pogorszoną przejrzystością: mocz staje się mętny, przybiera ciemniejszą barwę, ma zapach amoniaku. 

Preparaty na zapalenie pęcherza

Aby wyeliminować zapalenie pęcherza dziecku podaje się antybiotyki z grupy penicylin, cefalosporyn II i III generacji oraz aminoglikozydy.

Jednak przed zapaleniem pęcherze można skutecznie uchronić swoje dziecko. Warto suplementować preparaty działające profilaktycznie. Niektóre z nich można zażywać bez przerw, inne są przeznaczone jako kilkunastodniowa kuracja wzmacniająca. W skład takich produktów wchodzi zazwyczaj wyciąg z pokrzywy, który wspomaga pracę układu moczowego i nerek oraz witaminy z grupy B, podnoszące odporność organizmu. Takie preparaty dla dzieci występują w formie syropu, który będzie można bez problemu podać dziecku.