Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 166,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Czego używać do czyszczenie jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym?

Aby odpowiednio dbać o higienę aparatu ortodontycznego, ważne jest aby reglanie myć zęby, po każdym posiłku. Przede wszystkim należy używać miękkie szczoteczki do zębów lub takiej przeznaczonej specjalnie do mycia zębów z aparatem. Konieczne jest aby stosować pastę z fluorem. Dodatkowo należy używać nici dentystycznej lub szczoteczki międzyzębowej, aby dokładnie wyczyścić przestrzenie między zębami i aparatem. 

Jak dbać o higienę aparatu ortodontycznego?

Niedbała, niepoprawna higiena jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym lub jej całkowity brak, może prowadzić do powstawania płytki nazębnej, próchnicy, a także wielu innych problemów. Należy czyścić zarówno zęby, jak i sam aparat ortodontyczny. 

Bardzo ważne jest umiejętne czyszczenie aparatu ortodontycznego, powinna być wyczyszczona każda jego część, włącznie z drutami i zamkami. Dobrze sprawdzą się do tego specjalne tabletki czyszczące, rozpuszczane w wodzie, które pozwolą usunąć reszki jedzenia, zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu oraz powstawaniu infekcji w jamie ustnej.  

Należy pamiętać, że nosząc aparat ortodontycznych trzeba unikać twardych i lepkich pokarmów, które mogą utrudnić czyszczenie aparatu lub go zniszczyć. Podczas użytkowania aparatu ortodontycznego wymagane są częste wizyty kontrolne u ortodonty.