Filtruj według

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 156,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Jak objawia się łuszczyca? 

Łuszczyca to choroba skóry o charakterze przewlekłym. Zalicza się do grupy chorób autoimmunizacyjnych, co oznacza, że organizm sam atakuje i niszczyć własne tkanki. 

Pierwsze objawy łuszczycy występują w postaci grudek w kolorze brązowym, mogą przybierać różne kształty, ale z reguły są płaskie. Początkowo zajmują one mały obszar, jednak z czasem się rozprzestrzeniają. Najczęściej przybierają formę suchych i łuszczących się wykwitów. Dodatkowo są one pokryte charakterystycznymi, błyszczącymi łuskami. Zwykle towarzyszy im nieprzyjemne uczucie świądu, a czasem nawet ból.

Leczenie łuszczycy

Preparaty przeznaczone do walki ze zmianami łuszczycowymi powinny mieć działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i łagodnie keratolityczne.

Ze zmianami łuszczycowymi można skutecznie walczyć, stosując odpowiednie kremy, maści oraz płyny, muszą one intensywnie nawilżać, regenerować oraz natłuszczać skórę. Wśród preparatów aptecznych mamy szeroki wybór preparatów z kwasem salicylowym oraz mocznikiem, które mają korzystny wpływ na usuwanie zrogowaciałego naskórka.