Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 25,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny zmęczonych nóg 

Zbyt przeciążone nogi powodują ból, może pojawić się też opuchlizna, a z czasem problemem mogą być żylaki. Do większych problemów z nogami przyczyniają się codzienne nawyki. Z pewnością na większe dolegliwości narażają się osoby chodzące w nieodpowiednim obuwiu. Za wysokie obcasy, słaba jakość materiałów, z jakich wykonano buty, ich złe wyprofilowanie, to wszystko ma znaczenie. Równie istotny jest styl życia, charakter pracy i codzienne nawyki. Z częstszym zmęczeniem nóg mają do czynienia osoby, które w ciągu dnia muszą długo stać lub siedzieć i nie mają zbyt dużo ruchu.

Jak walczyć z problemem zmęczonych nóg? 

Aby walczyć z problemem zmęczonych nóg należy zrobić kilka rzeczy. Najlepsze efekty można osiągnąć poprzez zmianę codziennych nawyków i systematyczną pielęgnację. Trzeba postawić na w miarę płaskie obuwie z zaokrąglonym przodem. Do tego należy zwiększyć codzienną aktywność fizyczną, taką jak jazdę na rowerze lub pływanie.

Chcąc złagodzić nieprzyjemne objawy, można także sięgnąć po kremy, balsamy na zmęczone nogi, które dają natychmiastowe uczucie chłodu i świeżości. Produkty na zmęczone nogi poprawiają mikrokrążenie w stopach i łydkach, a także uszczelniają drobne naczynia krwionośne. W ich składzie powinien znajdować się m.in. wyciąg z kasztanowca, sok z cytryny, witamina E albo ekstrakt z arniki.