Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 40,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Czym jest opryszczka? 

Opryszczka na twarzy to wirusowa infekcja, która powoduje pęcherze i owrzodzenia na skórze wokół ust i nosa. Te pęcherzyki początkowo mogą mieć czerwoną barwę, a potem mogą pękać i tworzyć strupki. Natomiast opryszczka objawiająca się owrzodzeniem, może mieć czerwoną barwę i być otoczona stanem zapalnym. Opryszczka to bolesna i swędząca przypadłość. 

Opryszczka jest zaraźliwa i przenosi się przez bezpośredni kontakt, np. poprzez pocałunek. Jej całkowite wyleczenie nie jest możliwe, jednak gdy się pojawi wymaga leczenia i specjalnej pielęgnacji.

Jak działają plastry na opryszczkę?

Plastry na opryszczkę działają poprzez tworzenie bariery ochronnej na skórze, która pomaga zmniejszyć ryzyko zakażenia i przyspiesza gojenie. Zazwyczaj zawierają one składniki takie jak hydrokoloidy, które tworzą warstwę ochronną dla tej zmiany na skórze, często też można tam znaleźć substancje przeciwwirusowe, takie jak acyklowir.

Plastry na opryszczkę powinny być stosowane zgodnie z instrukcjami producenta. Ważne jest aby regularnie sprawdzać zmianę znajdującą się pod plastrem, ale też zapewnić jej czas bez opatrunku.