Filtruj według

Cena

Cena

  • 31,00 zł - 511,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 30 produktów.

Pokazano 1-24 z 30 pozycji

Aktywne filtry

Dieta dziecka po 2. roku życia

Ponadto pełnowartościowa dieta dziecka po 2. roku życia musi zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów oraz witamin i składników mineralnych. Aby w pełni zaspokoić jego potrzeby żywieniowe. 

Jadłospis dla dwulatka powinien być urozmaicony i dobrze zbilansowany by pomagać w nauce chodzenia, rozwijać nowe umiejętności i wspierać odporność. Dlatego nie możemy zapomnieć również o dostarczaniu mu odpowiedniej ilości żelaza, na które zapotrzebowanie w tym wieku znacznie wzrasta. Produkty, które są najlepszymi źródłami żelaza to mięso, ryby, jaja i nasiona roślin strączkowych. Powinny się one pojawiać w posiłkach przynajmniej raz dziennie.

W diecie dwulatka nie może zabraknąć wapnia, który ma istotne znaczenie dla rozwoju zdrowych i mocnych kości. W tym wieku dziecko powinny spożywać dziennie około 800—1000 mg wapnia. 

Mleko dla dzieci powyżej 2. roku życia

Ułożenie prawidłowego jadłospisu dla dwulatka i zaspokojenie wszystkich jego potrzeb to ogromne wyzwania dla rodziców. Wielu z nich zastanawia się, jakie mleko podać dziecku, aby zapewnić mu prawidłowy rozwój. Z pewnością mleko krowie dla dwulatka nie jest dobrym rozwiązaniem. Okazuje się bowiem, że jego skład nie jest przystosowany do potrzeb dzieci do 3. roku życia. Zdecydowanie lepiej jest więc wybierać mleko modyfikowane.

Dla dzieci powyżej 2 roku życia rekomendowane jest mleko modyfikowane z numerem „4”. W tym wiekem dziecko nie tylko coraz bardziej poznaje świat, rozwija się jego mózg, ale również zdobywa nowe umiejętności. Dwulatek potrafi pewniej poruszać się, zna kilka słów, z których zaczyna składać pierwsze zdania, potrafi wykonywać proste polecenia, a także intensywnie rozwija się jego rozwój zdolności manualnych poprzez pierwsze rysunki. Dlatego trzeba dostarczać mu odpowiednie składniki odżywcze.