Kategorie

Najczęściej kupowane

Dbanie o zęby i dziąsła to podstawa utrzymania właściwej higieny jamy ustnej. O ile dobór odpowiednich płynów do płukania czy pasty do zębów jest oczywistością dla większości osób, o tyle nici dentystyczne często umykają naszej uwadze - a zdecydowanie niesłusznie! Poznaj ich rodzaje samodzielnie zdecyduj, jakie będą dla Ciebie najlepsze. 

Nici dentystyczne - jaki produkt wybrać do codziennego użytku?

Nitkowanie warto wykonywać codziennie, na przykład po wieczornym myciu zębów. Należy przeprowadzać je delikatnie, tak by nie uszkodzić dziąseł, doprowadzając tym samym do ich krwawienia. Tak drobny nawyk jak codzienne nitkowanie pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci gromadzącego się między zębami kamienia i rozwoju bakterii próchniczych, dlatego zdecydowanie warto poświęcić chwilę na decyzję o zakupie nici dentystycznych. Rodzaje, które możesz wybrać, będą się różnić w zależności od Twoich potrzeb i preferencji. Oferta na rynku jest współcześnie tak szeroka, że trudno wybrać zaledwie jedne spośród tak licznych smaków i rodzajów.

Rodzaje nici dentystycznych

  • niewoskowane - cienkie, nylonowe włókienka splecione ze sobą w formie nitki. Nie są pokryte żadną powłoką, dlatego mogą być dość łamliwe - zdarza się także, że strzępią się w trakcie używania. Są jednak bardzo cienkie i mieszczą się nawet między tymi zębami, które pozornie nie dają przestrzeni na nitkowanie.
  • woskowane - podobnie jak nici z poprzedniej kategorii, nici dentystyczne woskowane wykonuje się z cienkich nylonowych włókien. Są trwalsze i odporne na pękanie, ale przez swoją grubość mogą nie dotrzeć w najwęższe przestrzenie międzyzębowe (np. nić miętowa woskowana Elmex).
  • taśmy dentystyczne - są szersze i węższe niż nici, dlatego świetnie sprawdzą się u osób, u których odstępy między zębami są większe i wymagałyby długiego czyszczenia pojedynczą, wąską nicią. Mogą być zarówno woskowane, jak i niewoskowane, dlatego możesz śmiało dobrać je do swoich potrzeb.
  • nici PTFE - są trwalsze i bardziej odporne na strzępienie niż te wykonane z nylonu, dlatego też powodują mniej skaleczeń i są wyjątkowo uniwersalne.
  • nici do aparatów - często posiadają usztywnione końcówki, dlatego można je nosić mając aparat ortodontyczny lub most protetyczny. Ich materiał jest miększy i przypomina bawełnianą nić (np. GUM Ortho Floss).

Nici dentystyczne 

W kategorii 22 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 22 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 22 produktów