Filtruj według

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 285,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 59 produktów.

Pokazano 1-24 z 59 pozycji

Aktywne filtry

Kiedy jest konieczne specjalistyczne żywienie?

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego ma za zadanie dostarczenie do organizmu cennych składników, których człowiek nie jest w stanie w pełni pokryć, podczas walki z chorobą. Stosowanie takich preparatów pozwala uzupełnić niedobory, wspomóc procesy leczenia, odzyskać sprawność i zadbać o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, po przebytych chorobach i podczas rekonwalescencji. Mogą one stanowić uzupełnienie zbilansowanej diety. 

Stosować je można również w przypadku braku apetytu, niedożywienia bądź ryzyka powstania takiego stanu. Łatwość przyswajania przez organizm sprawia, że stają się skutecznym sposobem regulacji pracy poszczególnych układów organizmu.

Preparaty specjalnego przeznaczenia medycznego

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego to odżywki, które zawierają unikalne kompozycje witamin, minerałów oraz najważniejszych składników odżywczych. Najczęściej ich skład odpowiada naturalnym pokarmom.

Takie preparaty występują głównie w płynnej postaci, przez co ich podawanie jest łatwiejsze. Dostępne są w różnych wariantach smakowych, dzięki czemu ich spożywanie jest przyjemniejsze. Takie odżywki wyraźnie wspomagają szybszy powrót do zdrowia i przywracają energię.