Jest 149 produktów.

Pokazano 1-24 z 149 pozycji

Aktywne filtry

Mleko matki 

Pokarm kobiecy ma niezwykle cenny skład, znajdziemy tak białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, składniki mineralne oraz przeciwciała. Każdy składnik mleka mamy ma wpływ na niemowlę, ale dopiero odpowiednie zestawienie składników jest w stanie w całości pokryć zapotrzebowanie dziecka na elementy potrzebne do jego prawidłowego rozwoju. Jego wartość kaloryczna to 58-70 kcal/100 ml. 

Kobiecy pokarm dostosowuje się on do aktualnych potrzeb dziecka, np. do potrzeb wcześniaka, poprzez regulację ilości czynników przeciwinfekcyjnych czy hormonów. Pokarm z piersi mamy chroni dziecko przed rozwojem wielu chorób w późniejszym etapie życia. Jest to pokarm, którego nie trzeba przygotowywać, jest gotowy do bezpośredniego podania, gdy tylko nastąpi potrzeba nakarmienia dziecka. 

Mleka modyfikowane dla dziecka

Mleka modyfikowane z racji tego, że tworzone jest dla noworodków, niemowląt i dzieci podlegają ścisłej kontroli. Producenci mleka modyfikowanego nie ustaje w działaniach i wprowadzają do swoich produktów coraz to nowe rozwiązania, aby możliwie jak najbardziej upodobnić je do pokarmu z piersi mamy. Cały czas udoskonalane są formuły mleka modyfikowanego, aby wspierać rodziców w bezpiecznym i komfortowym rozwoju dzieci. 

Na opakowaniach mleka modyfikowanego znajdują się oznaczenia cyfrowe od 1 do 5, które oznaczają kolejne przedziały wiekowe dziecka, kiedy należy wprowadzić dane mleko modyfikowane.

- 1 – to mleko początkowe przeznaczone dla noworodków i niemowląt do 6. miesiąca życia;

- 2 – mleko dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia;

- 3 – mleko następne typu junior dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia;

- 4 – mleko dla dzieci powyżej 2. roku życia;

- 5 – to mleko dla przedszkolaka (powyżej 2,5 lat).  

Każdy produkt jest dostosowany do wieku i zapotrzebowania malucha w danym okresie, tak aby jego żywienie odbywało się na najwyższym poziomie i nie brakowało mu żadnych wartości odżywczych.