Filtruj według

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 263,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Jak działa termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy działa za pomocą technologii pomiaru promieniowania podczerwonego. Urządzenie jest wyposażone w czujnik podczerwieni, który skanuje obszar skóry pacjenta i zbiera dane na temat ilości promieniowania cieplnego emitowanego przez ciało. Następnie termometr przelicza te dane na wartość temperatury. Wartość ta jest wyświetlana na ekranie lub odczytywana dźwiękowo. Pomiar jest bezdotykowy, co oznacza, że nie ma potrzeby bezpośredniego kontaktu z ciałem pacjenta, co jest szczególnie przydatne w przypadku pomiarów u małych dzieci lub osób zakażonych.

Dla kogo przeznaczony jest termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy najlepiej sprawdza się u małych, ponieważ pomiar temperatury ciała zwykłym termometrem wymaga więcej zaangażowania. Podczas tej czynności często się one denerwują i stresują. 

Ponadto pomiar ciała termometrem bezdotykowym doskonale się sprawdza, w sytuacji, w której konieczne jest uniknięcie bezpośredniego kontaktu z osobą chorą lub zakażoną, co może zmniejszyć ryzyko przenoszenia infekcji.

Sprawdzają się one wśród pracownicy służby zdrowia, dzięki czemu mogą używać ich do szybkiego i dokładnego pomiaru temperatury pacjentów w szpitalach, przychodniach i innych miejscach opieki medycznej.

Główną zaletą termometru bezdotykowego jest możliwość dokładnego pomiaru temperatury bez konieczności kontaktu z ciałem.