Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 109,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości witaminy B

Witamina B poprawia pracę układu nerwowego oraz układu pokarmowego, można też zauważyć wpływ na funkcjonowanie układu krążenia. 

Witamina B wpływając na układ nerwowy jest w stanie korzystnie oddziaływać na zdrowie psychiczne, łagodzić stany napięcia nerwowego, jak i poprawiać samopoczucie i nastrój. Ponadto zwiększa sprawności umysłu. 

Konieczne jest stosowanie witamin B w profilaktycznie i wspomagająco po odbyciu antybiotykoterapii. Nie może jej zabraknąć w występujących zaburzenia pracy układu pokarmowego, którym towarzyszy długotrwała biegunka.

Zbyt mała ilość witaminy B w diecie może objawiać się między innymi poprzez: zmęczenie, drażliwość, zaburzenia snu, drętwienie i skurcze mięśni oraz mrowienie kończyn, ale również nudności i wymioty, kurczowe bóle brzucha. 

Suplementacja witaminy B

Witamina B spełnia bardzo ważne role w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Powinna być stosowana profilaktycznie, w przypadku występowania jej niedoborów, ale również w stanach zwiększonego zapotrzebowania. Ponadto zaleca się suplementowanie witaminy B w trakcie rekonwalescencji, po przebytych zabiegach operacyjnych, ale też w czasie trwania ciąży i podczas laktacji. 

Przyjęto, że odpowiednia dawka witaminy B dla osób dorosłych wynosi 5 mg na dobę, u kobiet w okresie karmienia piersią wzrastając do 7 mg. Natomiast w dzieci powinien wynosić od 1,7mg do 4 mg. Jednak w celu określenia dawki suplementacji najlepiej zapoznać się z ulotką lub informacją na opakowaniu przyjmowanego produktu, by nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Preparaty z witaminą B znajdziemy w formie tabletek, kapsułek oraz proszku do sporządzania zawiesiny doustnej, o łatwej przyswajalności.