Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 10,00 zł

Producent

Producent

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości witaminy A

Witamina A jest jedną z substancji niezbędnych dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Przede wszystkim wpływa ona na proces widzenia, wzmacnia układ immunologiczny, a także może zapobiegać rozwojowi nowotworów oraz bierze udział w procesie produkcji czerwonych krwinek.

Również w kosmetyce witamina A, jest często wykorzystywana, ze względu na właściwości odżywcze. Dzięki niej dużo szybciej i sprawniej zachodzi proces regeneracji naskórka. Ponadto witamina A opóźnia zmiany zachodzące w procesie starzenia się skóry, co oznacza, że spowalnia powstawanie zmarszczek.

Do objawów niedoboru witaminy A, możemy zaliczyć:

- złą kondycje skóry, suchość oraz łuszczenie i rogowacenie się naskórka,

- dolegliwość oczu - polegająca na wysychaniu rogówek i spojówek,

- liczne i nawracające infekcje, ze względu na zaburzenie funkcjonowania układu odpornościowego.

Suplementacja witaminy A

Produkty bogate w witaminę A to między innymi: tran, wątróbka, marchewka, brokuły, słodkie ziemniaki, jarmuż i szpinak. Jednak sama dieta zazwyczaj nie jest wystarczająca. Sposobem na uzupełnienie zapotrzebowania na tę witaminę może być stosowanie suplementów diety. 

Przyjęło się, że zalecane dziennie spożycie witaminy A jest uzależnione od wieku, płci oraz stanu fizjologicznego. Dla kobiet wynosi ona 700 µg, natomiast dla mężczyzn 900 µg. Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę A, występuje u osób, które cierpią na choroby układu pokarmowego oraz infekcje.

Wskazaniami do stosowania preparatów z witaminą A, są objawy niedoboru tej substancji. Należy stosować zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza. Preparaty z witaminą A, znajdziemy w formie tabletek, kapsułek oraz proszku do sporządzania zawiesiny doustnej, o łatwej przyswajalności.