Jest 147 produktów.

Pokazano 1-24 z 147 pozycji

Aktywne filtry

Zdrowie w ciąży i w okresie macierzyństwa 

Kobiety codziennie starają się dbać o swoje zdrowie oraz o pielęgnację ciała. Ale nastaje taki moment kiedy wymaga ona szczególnej uwagi. Ciąża dla każdej kobiety to jednocześnie wyjątkowy i trudny czas. Jeśli nie ma przeciwwskazań, powinna normalnie funkcjonować i cieszyć się, że niebawem na świat przyjdzie jej dziecko. Ruch w ciąży jest wskazany, szczególnie spacery na świeżym powietrzu, warto dotleniać organizm i nie oszczędzać słońca.

Pozwoli to kobiecie utrzymać odpowiednią wagę dla jej zdrowia, a jest to w ciąży jest naprawdę istotne. Poza aktywnością fizyczną kobiety ciężarne powinny pamiętać o wzmacnianiu organizmu odpowiednimi suplementami, dostosowanymi do sytuacji, w której aktualnie się znajdują. Powinna ona dostarczyć do organizmu podstawowe składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju płodu takie jak:

- kwas foliowy,

- DHA,

- witaminy D3, A, E,

- jod,

- magnez,

- żelazo

- wapń.

Suplementacja odpowiednich witamin i minerałów dla kobiet ciężarnych jest niezbędna do pokrycia zwiększonego zapotrzebowania organizmu w okresie ciąży. Witaminy są niezbędne nie tylko w trakcie ciąży, ale również podczas karmienia piersią, gdyż jest to element konieczny dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Pielęgnacja dla kobiet w ciąży i przyszłych mam 

Ciąża to czas wielu zmian, które wpływają na kondycję psychiczną i fizyczną kobiety, ale także na wygląd jej ciała. W czasie można zaobserwować przebarwienia i inne zmiany skórne. Wraz z szybko rosnącym brzuchem i zaokrąglającym się biustem zwiększa się ryzyko pojawienie rozstępów i cellulitu. Jednak można spróbować nad tym zapanować, dlatego tak ważna jest pielęgnacja od pierwszych dni ciąży.

Przyszłe mamy powinny stosować kosmetyki przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży, by zapewnić bezpieczeństwo dla swojego maluszka. Zatem okres oczekiwania na dziecko nie musi oznaczać rezygnacji z dbania o urodę. W tym czasie ciało ciężarnej z dnia na dzień staje się coraz bardziej wrażliwe, dlatego warto pomyśleć też o dobraniu odpowiedniej bielizny i odzieży. Warto postawić na wygodę i komfort zarówno podczas karmienia piersią.