Jest 74 produktów.

Pokazano 1-24 z 74 pozycji

Aktywne filtry

Akcesoria dziecięce na start

Przygotowując się na przyjście dziecka na świat kupujemy ubrania, pieluchy, ale także różne akcesoria, które pomogą przy opiece i pielęgnacji noworodka. 

Przede wszystkim powinniśmy wyposażyć wyprawkę w:

- akcesoria do kąpieli takie jak: wanienka, myjka, mata antypoślizgowa oraz ręcznik lub okrycie dla dziecka;

- produkty do karmienia, np. butelka, ale też akcesoria do ich czyszczenia,

- przybory do usypiana lub wyciszenia, np. smoczki, grzechotki, gryzaki.

Na dalszym etapie pojawi się konieczność zakupienia innych przyborów dostosowanych do wymagań starszego dziecka. 

Akcesoria dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Akcesoria dla dzieci powinny być skonstruowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Należy je dobierać zgodnie z ich przeznaczeniem oraz wiekiem dziecka. Na takich produktach powinno się  znaleźć kryterium wiekowe, od jakiego można je stosować u dziecka.

Wszystkie przybory dla dzieci powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów: bezpiecznych oraz  pozbawionych zawartości toksycznych substancji. Trzeba również zwracać uwagę na sposób wykonania danego przedmiotu, jego wagę, wielkość oraz ewentualną możliwość oderwania, odgryzienia czy uszkodzenia małych elementów, które są łatwe do połknięcia. 

Wybierają akcesoria dla dzieci, należy szukać tylko opatrzone powszechnie znanymi certyfikatami lub atestami, na przykład Instytutu Matki i Dziecka. Dzięki temu mamy gwarancję, że są one dopuszczenia do użytkowania przez najmłodszych, przy zastosowaniu tylko bezpiecznych rozwiązań. 

Wszystkie akcesoria dziecięce należy dobierać zgodnie z potrzebami i preferencjami dziecka.