Filtruj według

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 25,00 zł

Lek

Lek

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Czym jest zapalenie dziąseł?

Zapalenie dziąsła to dolegliwość stomatologiczna związana z chorobami przyzębia. Występuje, gdy płytka nazębna, nadmiernie gromadzi się na zębach.

Typowe objawy obejmują zaczerwienione i opuchnięte dziąsła, które łatwo krwawią, szczególnie podczas mycia zębów. Zapalenie dziąseł często ustępuje po dobrej higienie jamy ustnej, czyli dłuższym, dokładniejszym i częstszym szczotkowaniu oraz nitkowaniu. Pomóc też może antyseptyczny płyn do płukania jamy ustnej.

Czym jest paradontoza?

Paradontoza to inaczej zapalenie przyzębia, która uszkadza tkanki miękkie wokół zębów i niszczy kości podtrzymujące zęby. W wyniku tego może dojść do poluzowanie zębów lub doprowadzić do ich utraty.

Paradontoza jest dość powszechna, ale zwykle można jej zapobiegać. Jej pojawienie się często wynika z braku dbania o jamę ustną i zęby. Aby zapobiec zapaleniu przyzębia lub zwiększyć szanse na pomyślne leczenie, należy przede wszystkim szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie, używać nici dentystycznej i poddawać się regularnym kontrolom dentystycznym.

W profilaktyce leczenia paradontozy zaleca się stosowanie produktów z chlorheksydyną – pasty do zębów oraz płynów do płukania jamy ustnej.