Filtruj według

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 135,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Do czego służy aspirator?

Niemowlęta i małe dzieci nie posiadają umiejętności samodzielnego wydmuchiwania nosa. Aby zadbać o higienę nosa, udrożni go i ułatwić oddychanie należy zastosować aspirator kataru.

Aspirator służy do oczyszczania nosa niemowląt i małych dzieci podczas kataru. Dzięki niemu rodzice są w stanie odsysać wydzielinę z górnych dróg oddechowych.

Użycie aspiratora do nosa może skrócić czas utrzymywania się stanu zapalnego, poprawić jakość życia dziecka i rodziców oraz zwiększyć skuteczność leków donosowych, o ile są zalecone.

Jak działa aspirator?

Aspirator ręczny  to mechanizm ich działania polega na tym, że rodzic siłą swoich własnych płuc odciąg zalegającą w małym nosku wydzielinę. Aspirator taki składa się z końcówki, którą wkłada się do noska malucha, wężyka oraz ustnika, który rodzić trzyma w swoich ustach.

Natomiast elektryczny aspirator do nosa to urządzenie, które umożliwia precyzyjne oczyszczanie nosa bez konieczności wdychania zainfekowanego powietrza przez rodzica. Usuwanie wydzieliny za pomocą takiego aspiratora jest szybsze i wygodniejsze. Ponadto konstrukcja urządzenia została pomyślana tak, aby z łatwością można było dbać o jego higienę.

Przed użyciem aspiratora należy zwilżyć śluzówkę nosa wodą morską lub solą fizjologiczną.