Jest 172 produktów.

Pokazano 1-24 z 172 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego należy suplementować minerały?

Suplementacja minerałów powinna być stosowana tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Szukając odpowiedniego preparatu, należy dokładnie wiedzieć, jakich składników mineralnych potrzebuje organizm, a dawkę należy dostosować do płci oraz wieku. Dlatego w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania i zaleci odpowiednią dietę czy terapię.

Składniki mineralne powinny suplementować osoby, które cierpią na różnego rodzaju choroby bądź są zaliczane do tzw. grup ryzyka niedoboru. Uzupełnianie minerałów w organizmie może być również konieczne w przypadku osób stosujących konkretne diety np. weganie, wegetarianie oraz osoby stosujące dietę bezglutenową. Kolejną grupą, która powinna suplementować minerały to seniorzy, a także osoby cierpiące na osteoporozę lub schorzenia reumatyczne.

Suplementacja minerałów

Minerały to związki, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Dzielimy je na:

- makroelementy – których dzienne zapotrzebowanie przez organizm wynosi ponad 100 mg. Należą do nich m.in. wapń, magnez, sód, fosfor oraz potas.

- mikroelementy – ich dzienna dawka dla organizmu człowieka nie powinna przekraczać 100 mg, a są to np. żelazo, miedź, fluor, selen czy chrom.

Minerały pełnią określone funkcje w organizmie człowieka. Zapotrzebowanie na nie zależy głównie od płci i wieku. Składniki te znaleźć można w większości tkanek i płynów znajdują się w enzymach, hormonach, mięśniach, a także krwi. Dlatego ich suplementacja jest tak istotna.

Minerały znajdziemy w postaci kapsułek, saszetek oraz tabletek musujących do picia. Jednak zanim rozpoczniemy ich suplementacje ważne jest aby zapoznać się z ulotką, by nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.