Filtruj według

Cena

Cena

  • 224,00 zł - 225,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Jak działają termometry do ucha?

Termometry do ucha działają na zasadzie pomiaru promieniowania cieplnego emitowanego przez błonę bębenkową i przewód słuchowy. Wewnętrznie termometry te zawierają czujnik podczerwieni, który skanuje obszar ucha i zbiera dane na temat ilości promieniowania cieplnego. Następnie termometr przelicza te dane na wartość temperatury i wyświetla ją na ekranie cyfrowym. Jest to metoda bezdotykowa i szybka, która umożliwia dokładny pomiar temperatury ciała.

Zalety termometru do ucha

Pomiar temperatury w uchu jest bardzo szybki i trwa tylko kilka sekund, co jest szczególnie przydatne w przypadku niemowląt i małych dzieci. Termometr do ucha nie wymaga bezpośredniego kontaktu z ciałem pacjenta, co minimalizuje ryzyko infekcji, a także oferują dokładne pomiary temperatury ciała, w celu monitorowania stanu zdrowia i diagnozowania gorączki.

Czasami dzieciom ciężko jest zmierzyć temperaturę przy pomocy tradycyjnych termometrów w jamie ustnej czy pod pachą, a pomiar w uchu jest dla nich mniej uciążliwy.

Należy wiedzieć, że w przypadku termometru do ucha bardzo ważne jest prawidłowego umiejscowienia go w uchu w celu dokładnych pomiarów, co może wymagać praktyki i wyczucia.