Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 24,00 zł

Dostępność

Dostępność

Lek

Lek

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny bólu zęba

Ból zęba to jeden z najbardziej inwazyjnych bólów –  potrafi całkowicie sparaliżować codzienne funkcjonowanie. Kiedy intensywny ból pojawi się z dnia na dzień, w pierwszej kolejności należy umówić się do dentysty. Jednak by doczekać do wizyty, należy wspomóc się dostępnymi bez recepty tabletki na ból zęba. 

Bardzo często przyczyną bólu zęba jest poprzedzające leczenie, między innymi zabiegi dentystyczne naruszające strukturę zęba. Mogą one sprawić, że przez kilka dni będziemy czuć dyskomfort. Zdarza się też, że zabieg został wykonany nieprecyzyjnie i będzie wymagał powtórzenia, a wtedy ból będzie długotrwały i silny. Przyczyną może być również ekstrakcja przyzębia, postępujący ubytek, który zaatakował już wrażliwą część zęba lub stan zapalny uszu. Wtedy najskuteczniejsze będą leki przeciwzapalne na zęby, które nie tylko ukoją ból, ale też złagodzą źródło problemu.

Środki na ból zęba 

Często na ból zęba stosowana jest aspiryna, ale nie tylko ona się sprawdzi. W leczeniu tych dolegliwości stosuje się doraźnie niesteroidowe leki przeciwzapalne, m.in. paracetamol, ibuprofen, ketoprofen, deksketoprofen czy metamizol. 

Używane są do uśmierzania różnego rodzaju dolegliwości bólowych i występują w różnych postaciach (tabletkach, syropach itp.). Poszczególne leki z grupy NLPZ wykazują również działanie zwalczające gorączkę oraz stany zapalny, które często towarzyszą różnym dolegliwościom bólowym.

Leki na ból zęba to jedynie doraźne rozwiązanie, które uśmierzą ból, ale nie zwalczą jego przyczyny.