Filtruj według

Cena

Cena

  • 43,00 zł - 92,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny i objawy łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to choroba dermatologiczna, która objawia się stanem przewlekłego zapalenia. Jego objawami są między innymi łuszczenie i zaczerwienienie skóry.

W początkowym etapie choroby występuje nadmierna produkcja łoju. Następnie na skórze pojawiają się zmiany rumieniowe i to na nich tworzą się fragmenty złuszczającego się naskórka. Przy tym często pojawia się uczucie pieczenia skóry.

Na ŁZS szczególnie narażone są osoby, które cierpią na inne przewlekłe choroby takie jak cukrzyca, zapalenie trzustki czy też inne schorzenie, które narażają nas na obniżoną odporność. Dodatkowo występuje ono także w zaburzeniach odżywiania i osób, które zmagają się z przewlekłym stresem.

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Aby zacząć leczenie łojotokowego zapalenia skóry konieczna jest wizyta u dermatologa. Dla każdego pacjenta kuracja i sposób leczenia dobierana jest indywidualnie. Podczas terapii należy przestrzegać pewnych zasad, aby nie dopuścić do pogorszenia stanu skóry. Należy też zadbać o higienę, aby w przyszłości nie dopuścić do stanu zapalnego skóry.

W leczeniu łojotokowego zapalenia skóry stosuje się leki przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Do leków przeciwzapalnych należą miejscowe glikokortykosteroidy oraz inhibitory kalcyneuryny - takrolimus i pimekrolimus.