Filtruj według

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 57,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Skąd się biorą wszy? 

Wszawica to choroba pasożytnicza wywoływana przez wszy i bardzo łatwo się nią zarazić. Istnieją dwa rodzaje tych pasożytów, jest to wesz głowowa i łonowa.

Wszy głowowej występuje ona nie tylko na głowie, ale również na odzieży. Z tego względu stosunkowo łatwo stać się ofiarą pasożyta.

Wszawicą możemy się zarazić poprzez kontakt z zakażoną osobą i nie jest to choroba osób niedbających o higienę, jak dawniej uważano. Wesz nie wybiera żywiciela, po prostu jeśli ma taką możliwość to szuka nowego pożywienia, stąd wszawica może szybko się przenosić z osoby na osobę.

Głównym objawem wszawicy jest dość silny świąd, dzieje się tak z powodu obecności toksyn, które dostają się pod skórę z aparatu gębowego wszy. Z tych miejsc może sączyć się płyn surowiczy, który skleja włosy. Świąd może być z kolei przyczyną silnego drapania się, które doprowadzi do powstania nadżerek, a w późniejszym etapie strupów i blizn.

Jak skutecznie pozbyć się wszawicy?

Tego schorzenia nie należy zaniedbywać, gdyż nieleczone może prowadzić do powiększenia węzłów chłonnych i wielu powikłań bakteryjnych. 

Do jej leczenie możemy wykorzystać specjalnie do tego przeznaczone szampony, płyny, spraye oraz pianki, które zawierają w składzie roztwór dimetikonu, permetynę czy lindan. Związki te wykazują silne działanie bakteriobójcze i toksyczne, szczególnie na wszy głowowe oraz łonowe. 

Poza sprawdzonymi kuracjami na wszy, można zabezpieczyć się środkami chroniącymi przed zarażeniem wszawicą i przed jej rozprzestrzenianiem się.