Jest 25 produktów.

Pokazano 1-24 z 25 pozycji

Aktywne filtry

Nadmiar cholesterolu może bardzo zaszkodzić człowiekowi, ponieważ przyczynia się do rozwoju nadciśnienia tętniczego, miażdżycy oraz choroby niedokrwiennej serca. By zminimalizować ryzyko tych groźnych dolegliwości, warto zadbać o poziom cholesterolu we krwi.

Leki na cholesterol

Leki na cholesterol pomagają utrzymać naczynia krwionośne w dobrej kondycji. Dodatkowo wspomagają prawidłowy metabolizm tłuszczów w organizmie człowieka, co przyczynia się do tego, że poziom cholesterolu we krwi nie przekracza określonej normy. Leki na cholesterol to nie tylko tabletki, ale również specjalistyczne herbatki, które mogą pomóc utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

Skutki wysokiego cholesterolu

Cholesterol jest produkowany w wątrobie. Pełni on bardzo wiele pożytecznych funkcji w naszym organizmie. Jednak jego nadmiar negatywnie wpływa na zdrowie.  Podwyższony cholesterol sprzyja rozwojowi wielu groźnych schorzeń układu sercowo-naczyniowego. 

Podwyższony cholesterol początkowo nie daje w zasadzie żadnych objawów. Zazwyczaj  dowiadujemy się o nim dopiero podczas rutynowych badań krwi, lub w sytuacji gdy występują jakieś problemy z serem. A nadmiar złego cholesterolu może doprowadzić do zawału serca albo udaru mózgu.