Filtruj według

Cena

Cena

  • 67,00 zł - 68,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Aminokwasy dla sportowców

Aminokwasy rozgałęzione są źródłem energii, redukują zmęczenie i mają wpływ na regenerację mięśni. Zaliczamy do nich leucynę, izoleucynę oraz walinę, są to aminokwasy egzogenne, czyli takie, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować i muszą być dostarczone wraz z pożywieniem.

Te aminokwasy znajdziemy w większości preparatów dla sportowców, a jest to spowodowane tym, że:

- Izoleucyna - jest kluczowym elementem budulcowym białek, bierze udział w syntezie hemoglobiny, pomaga regulować prawidłowy poziom glukozy we krwi i chroni tkanki mięśniowe przed rozpadem.

- Leucyna - jest źródłem energii dla mięśni podczas wysiłku fizycznego, chroni przed katabolizmem mięśniowym oraz wspomaga regenerację uszkodzonych mięśni po treningu.

- Walina - reguluje w organizmie metabolizm węglowodanów, stymuluje rozwój tkanki mięśniowej oraz przyspiesza regenerację organizmu.

Stosowanie aminokwasów

Wszystkie aminokwasy należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, aby przyniosły oczekiwane rezultaty i nie doszło do ich przedawkowania. Zatem:

- Izoleucyna - ze względu na swoje właściwości powinna być stosowana 2-3 razy dziennie w dawkach 2-5 g. Chcąc wykorzystać jaj właściwości anty-kataboliczne, zaleca się stosowanie jej przed treningiem, zaraz po nim oraz przed snem.

- Leucyna – należy stosować ją po treningu. Mężczyźni o wadze 70-100 kg trenujący intensywnie powinni suplementować  8-10 g dziennie, natomiast mężczyźni ćwiczący umiarkowanie siłowo od 4 do 6 g dziennie. To pomoże im znacznie w rozbudowaniu masy mięśniowej. Natomiast osoby odchudzające się powinny przyjmować od 8 do 10 g na dzień. 

- Walina – zalecane jest jej spożywanie do trzech razy w ciągu dnia w dawkach od 2 do 5 gram.