Filtruj według

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 23,00 zł

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Czym są owrzodzenia?

Owrzodzenie to ubytek w skórze, któremu towarzyszy rozpad tkanki. Mogą one powodować całkowitą utratę naskórka, a często części skóry właściwej, a nawet tłuszczu podskórnego. Najczęściej występują one na skórze kończyn dolnych.

Owrzodzenie to przypominająca krater, otwarta rana na skórze, ma mniej więcej okrągły kształt, a jej środek jest otwarty i może z niego wypływać płyn surowiczy, krew lub ropa w przypadku zakażenia. Nawet małe owrzodzenia skóry są powodem do niepokoju.

Jak leczyć owrzodzenia?

Owrzodzenia skóry bardzo powoli się goją, dlatego warto zasięgnąć porady medycznej i interwencji, aby je leczyć. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić prześwietlenie lub tomografię komputerową w celu oceny drożności naczyń.

W leczeniu tego typu doleglwości najlepiej sprawdzają się specjalistyczne preparaty regenerujące, których celem jest przyspieszenie odnowy uszkodzonych komórek. Powinny wykazywać działanie odkażające, ściągające oraz antybakteryjne, które skutecznie przyspieszą ziarninowanie oraz gojenie się ran.