Jest 96 produktów.

Pokazano 1-24 z 96 pozycji

Aktywne filtry

Demakijaż i oczyszczanie twarzy – dlaczego jest ważne?

Codzienny, dobrze wykonany demakijaż ma na celu oczyszczenie skóry twarzy, usunięcie z jej powierzchni zanieczyszczeń i bakterii odpowiedzialnych za pojawianie się na twarzy niedoskonałości oraz przygotowanie jej do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Demakijaż pozwala też na usunięcie pozostałości kosmetyków. Jego niepoprawne wykonane może powodować swędzenie skóry, podrażnienia, zaczerwienienie, opuchnięcie skóry wokół oczu, czyli wystąpienie tak zwanych „worków” pod oczami, a także odczucie suchości oraz suchości skóry. 

Demakijaż powinien być delikatny, nie należy nadmiernie szorować twarzy, aby jej nie uszkodzić i nie podrażnić. Aby był on skuteczny i łatwy należy kupić dobry preparat. 

Preparaty do demakijażu i oczyszczania twarzy 

Preparaty do demakijażu i oczyszczania twarzy pozwalają usunąć martwe komórki naskórka, kurz i brud, makijaż oraz nadmiar sebum. Najlepsze są do tego płyny micelarne, mleczka lub balsamy do demakijażu. Należy wybierać bezpieczne, przebadane kosmetyki o dobrym składzie. Ponadto przed zakupem produktu do demakijażu należy pamiętać, aby wybrać odpowiedni dla swojego typu skóry. 

  • Płyn do demakijażu, umożliwia szybkie i dokładne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń i nie pozostawia tłustej warstwy;
  • Mleczko do demakijażu, głęboko wnika w strukturę skóry i mocno nawilża, jednak pozostawia na twarzy tłusty film, który trzeba zmyć wodą lub tonikiem;
  • Balsam do demakijażu, dokładne oczyszczenie skóry i nawilżają nawet bardzo suchą cerę, ale po jego użyciu należy opłukać twarz wodą.